Rakousko má samostatnou (neokupovanou) politiku tuším od roku 1955, ČR od roku 1989. Leckteré rakouské zkušenosti ČR zažívá teprve nyní, ale dělá to poměrně rychle.
A k té korupci, možná jí bude v Rakousku skutečně méně, ale to, co Transparency International měří je index VNÍMÁNÍ korupce. Korupci samotnou měřit dobře moc neumíme a odhaduje se zatím spíš akademicky. Každého by mělo trknout to srovnání ČR a Saúdské Arabie (stejný CPI). Není to proto, že ČR a SA mají stejnou korupci, ale proto, že ji Češi a Saúdové popisují do dotazníků podobně.
Hysterie kolem domácích porodů v ČR a třeba i v Maďarsku je jistě značná, ale i to se srovná.
]]>je otazka estli pak este bude pcat na blogg do repsektu haha
]]>1) Dobrá třetina Vašich důvodů je dána Vašimi osobními preferencemi a světonázorem, který s Vámi sdílí spíše Rakušané, než Češi. Např. víra, nebo názory na energetiku. Možná by se leckterý nevěřící Rakušan bez obdivu k „ekologické“ žárovce cítil naopak lépe v ČR.
2) Pokud za jednu z hlavních vlastností, kvůli kterým jste odešel do Rakouska, je tolerance, potom bych na Vašem místě necitoval pana Hedvíčka. Pamatuji ho z dob, kdy na Neviditelném psovi plamenně xenofobně nadával každému na potkání a věru to není právě vhodný příklad tolerance.
3) Když všichni dobří lidé, jako jste Vy nebo já, odejdou z republiky, je jen logické, že zbytek bude méně dobrý ;o) Stěžovat si potom na místní poměry je tak rochu chucpe.
Proto raději zůstávám a snažím se svojí troškou do mlýna přispět ke zlepšení života v mé milované rodné krajině. Buďte s pánem Bohem.
]]>Na Rakousku je mi mj. sympatické, že každý druhý je Jelinek. Nebo každý desátý. To je jedno.
Bez ohledu na výše uvedené je kouzelné, jak předvídatelné jsou některé příspěvky do diskuse. Skoro by se jejich autoři ani nemuseli podepisovat.
]]>